דליה זוהר פלאצ'י אודות שיפוץ חדרי אמבטיה

היום אנו מראיינים את האדריכלית והמעצבת דליה זוהר פלאצ'י. שתענה לנו על מספר שאלות בנוגע לשיפוץ חדרי אמבטיה.

ש: מתי אפשר ורצוי לבצע שיפוץ בחדר האמבטיה? איזה מידע יתווסף לתהליך קבלת ההחלטות שלך לאחר תהליך התכנון? כמה עולה שיפוץ אמבטיה? ועל איזו אחריות אסור לך לוותר?

זוהר פלאצ'י

זוהר פלאצ'י: שיפוץ אמבטיה הוא שיפוץ שנעשה בבתים רבים ומעסיק לא מעט מבעלי הבתים. בניגוד למה שרבים חושבים, אין עונה מתאימה לביצוע השיפוץ ובאפשרותך להתחיל ליהנות מהשינוי כבר בקרוב. את התהליך מומלץ לתכנן וזאת לאחר התייעצות עם חברה מקצועית שמנוסה בתחום. בעת התכנון יש לעבור על הרצונות שלך. ייתכן שישנם פתרונות פשוטים, זולים ומהירים שיתאימו לך יותר מהחלפה של כל החדר. בסיום התכנון יהיה לך ברור כיצד יתבצע השיפוץ, כמה זמן הוא ייקח, מה עלייך לעשות בזמן העבודות ומה תהיה התוצאה בסיומו.

ש: כמה זמן לוקח שיפוץ חדר אמבטיה?
זוהר פלאצ'י: בהתאם לבקשותייך אפשר יהיה להעריך כמה זמן ייקח השיפוץ. היום ישנם פתרונות נקודתיים שיוכלו אולי להתאים לך, כמו הלבשת חדר אמבטיה שאורכת שעות ספורות בלבד, אך אם ברצונך לשנות את נראות החלל כולו או אם יש צורך להחליף את מערכת האינסטלציה, התהליך יהיה ארוך יותר.

הלבשת אמבטיות

ש: מהי הלבשת אמבטיה? מתי מומלץ לבצע את ההלבשה? כיצד אפשר את ההליך הנכון ביותר עבור חדר האמבטיה שלי?
זוהר פלאצ'י: הלבשת אמבטיה היא הדרך הטובה, המהירה והנקייה ביותר להחליף את האמבטיה הקיימת. אין כל צורך לשבור את מה שיש, להתעסק עם פירוק ולכלוך. את האמבטיה החדשה שמים על זו הקיימת, מתאימים ויוצרים פתחי ניקוז חדשים. כחצי שעה לאחר ההדבקה יהיה באפשרותך לחזור להשתמש בחדר כרגיל.

זוהר פלאצ'י

ש: האםהאמבטיה נוטה לבלאי?
זוהר פלאצ'י: לכל אמבטיה יש נטייה לבלאי טבעי שיש לו צורות שונות: סדקים, חוסר ברק, חורים ולכלוך שאי אפשר להוריד. אם בעבר היה צורך להחליף את האמבטיה כולה, היום אפשר להימנע מכך ולבצע הלבשת אמבטיה במקום.

ש: מה מטרת הלבשת אמבטיה?
זוהר פלאצ'י: המטרה בתהליך הלבשת אמבטיה היא ליצור אמבטיה חדשה, במהירות וללא לכלכוך. אם מה שמונע ממך ליהנות ממראה חדש ונקי בחדר הרחצה הוא החשש מתהליך שיפוץ ארוך, יקר ומלכלך, הלבשה של אמבטיה חדשה היא בדיוק בשבילך.

זוהר פלאצ'י

ש: מה חשוב להביא בחשבון בביצוע התקנת כלים סניטריים? מהם ההבדלים בין התקנת כלים בבנייה ושיפוץ לבין התקנה בבית קיים? אילו דגשים חשובים בבחירת חברה לביצוע ההתקנות?

זוהר פלאצ'י: התקנת כלים סניטריים מתבצעת בבתים שנבנים ובבתים קיימים. בתהליך ההתקנה הדבר החשוב ביותר שיש לדאוג לו הוא תקינות של המערכת. בסופו של יום, השימוש בכלים השונים הוא יום יומי ועל הכלים לשבת בצורה מדויקת ולהיות מחוברים למערכת האינסטלציה הכללית כך שהשימוש בהם יהיה טבעי, ללא כל מחשבה מוקדמת.

זוהר פלאצ'י

ש: מהם ההבדלים בין התקנת כלים סניטריים בבית בבנייה לבין התקנתם בבית קיים?
זוהר פלאצ'י: בכל בניית בית או שיפוץ מתבצע תהליך של התקנת כלים סניטריים, אך זו לא הסיבה היחידה לשים אותם. במקרה שהכלים הקיימים אינם עושים את עבודתם כראוי, אם החיבורים רופפים או שיש לך רצון לשנות את המראה הקיים, זה הזמן לבצע התקנה מחודשת. בעת תכנון הבית או השיפוץ, יהיה לך קל יותר לבחור מבין הכלים השונים הקיימים בשוק, כיוון שנעשים שינויים רבים בבית באותו הזמן. גם אם נראה כי מדובר בפעולה פשוטה, המקצועיות חשובה ויש לבחור רק בחברה מנוסה, שיכולה להעניק לך אחריות לעבודה.

ש: מה צריך לקחת בחשבון בהחלפת כלים סניטריים בבית קיים?
זוהר פלאצ'י: הדאגה בהחלפת הכלים יכולה להיות ללכלוך ולחיבורים שחייבים להתבצע כהלכה. התקנת כלים סניטריים בבית קיים מחייבת התחשבות בצרכייך, בחיי בני הבית ולכן על התהליך להיות מדויק, מהיר ולניסיון ולמקצועיות יש משמעות רבה לשמירה על אורח חיים תקין ככל הניתן במהלך ביצוע ההחלפה.

ש: מה חשוב להביא בחשבון בעת התקנת מקלחונים? האם אפשר לבצע חידוש אגנית מקלחת במקום זוהר פלאצ'י: להחליף את כל המקלחת? לאיזו אחריות אפשר לצפות בגמר העבודה?

התקנת מקלחונים מתבצעת גם בבתים בבנייה ושיפוץ אך גם בבתים בהם יש צורך לחדש את המקלחון בשל סיבות שונות ומגוונות. המקלחון מורכב ממספר חלקים ובהם: האגנית, הברז והחזית. בתהליך ההתקנה יש חשיבות למקצועיות, חשוב לדאוג לצוות שיוכל לזהות בעיות ולתת פתרונות אם יהיה צורך בכך. אם יש לך מקלחת אך אינך מרוצה ממנה, מסיבות שונות, זה הזמן לבחון חידוש אגנית או התקנת מקלחונים בבית קיים. בין אם מדובר מאי שביעות בשל מצב אסתטי של המקלחת ובין אם מדובר בצורך של ממש, עומדת לרשותך האפשרות לחדש את החלל בלי להיכנס לשיפוץ גדול. חידוש האגנית מתבצע ביום אחד ויהיה באפשרותך להשתמש במקלחת לאחר שעות ספורות מרגע סיום העבודה.

ש: מהו ציפוי אמבטיה? מתי מומלץ לבצע ציפוי במקום החלפה? איזו חברה מתאימה לביצוע העבודה? כיצד אפשר להבטיח כי הציפוי החדש ייתן את התוצאות הטובות ביותר?

זוהר פלאצ'י: לאורך השנים השימוש באמבטיה יכול לגרום למראה שאינו מחמיא. שריטות, כתמים שאינם יורדים עם חומרי ניקוי ומכות קטנות, הן חלק בלתי נפרד מחיי חדר הרחצה. המראה הישן אינו מחייב החלפה של האמבטיה והיום עומד לרשותך שירות ציפוי אמבטיה. תהליך הציפוי מתחיל מליטוש האמבטיה הקיימת תוך שימוש במכונות מתאימות וחומרים כימיים. לאחר מכן ממלאים את הסדקים, החורים ומכסים את החלודה לכדי יצירת משטח אחיד שאותו אפשר יהיה לצבוע. ציפוי אמבטיה כולל התזה של שתי שכבות, הראשונה היא שכבת הבסיס והשנייה תהיה השכבה העליונה ותעניק לאמבטיה את המראה החדש שלה. לאחר סיום העבודה יש להמתין 24 שעות עד לשימוש באמבטיה.

את הציפוי מומלץ לבצע כאשר המראה הנוכחי של האמבטיה אינו מחמיא. כשיש בה סדקים, חורים קטנים וחלודה. אין צורך להחליף את האמבטיה כולה ולהיכנס לתהליך שיפוץ יקר ומלכלך כשתוך יממה בלבד אפשר ליהנות ממראה חדש ומפנק.

הדרך הטובה ביותר להבטיח ציפוי אמבטיה שלא מתקלף, יורד ואת שביעות רצונך, היא לפנות לחברה בעלת ניסיון רב שמבטיחה אחריות לעבודה. כבר בשיחה הראשונה באפשרותך לשאול את החברה כמה עבודות מסוג זה ביצעה וכמה שנות אחריות היא תספק לך.

הסגנון שלי משלב חוש אסתטי גבוה, ראייה מרחבית והקפדה על הפרטים הקטנים.

חפשו אותי ברשת:

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – פייסבוק

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – לינקדאין

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – אינסטגרם

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – יוטיוב

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – רדיט